Разлика помеѓу преработките на „Деведесет и второ доделување на наградите Оскар“

с
** Синтија Ериво – ''Хериет'' како [[Хериет Табмен]]
** [[Скарлет Јохансон]] – ''Приказна за брак'' како Никол Барбер
** Серша[[Сирша Ронан]] – ''Мали жени'' како Џозефин "Џо" Марч
** [[Шарлиз Терон]] – ''Бомбастични'' како Мегин Кели
|-