Разлика помеѓу преработките на „Градско Балдовци“

Додадени 227 бајти ,  пред 1 година
с
 
== Култура и спорт ==
* Постои фудбалски клуб Тркања кој од 2014 година го носи името [[ФК Спартмани|Спартмани]].<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://macedonianfootball.com/team/spartmani/|title=Spartmani|last=|first=|date=|work=|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=28 септември 2018}}</ref>
 
== Наводи ==
316

уредувања