Црвена Нива: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.315 бајти ,  пред 3 години
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување Напредно мобилно уредување
 
== Администрација и политика ==
 
=== Изборно место ===
 
Селото е опфатено во изборното место бр. 869 според [[Државна изборна комисија на Македонија|Државната изборна комисија]], сместено во просториите на основното училиште во [[Лешки]]. Во изборното место се опфатени населените места: Црвена Нива, [[Пашаџиково]], [[Лешки]].<ref>{{Наведена мрежна страница|url=http://mojotizbor.mk/arhiva/parlamentarni-izbori-2011/9-uncategorised/194-opisi-na-izbiracki-mesto.html|title=Описи на ИМ|last=|first=|date=|work=|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=8 јануари 2020}}</ref>
 
На [[Македонски претседателски избори (2019)|претседателските избори во 2019 година]], на ова изборно место биле запишани вкупно 18 гласачи.<ref>{{Наведена мрежна страница|url=https://rezultati.sec.mk/mk-MK/1/r/all/56/1566|title=Претседателски избори 2019|last=|first=|date=|work=|archive-url=|archive-date=|dead-url=|accessdate=8 јануари 2020}}</ref>
 
== Културни и природни знаменитости ==