29 август (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 195 бајти ,  пред 3 години
дополнување, ситна поправка
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување, ситна поправка)
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1298]] 
|[[Елеонора (грофица од Бар)|Елеонора]] — грофица[[гроф]]ица од [[Бар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1847]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1938]] 
|[[Бела Кун]] — унгарски [[револуционер]], водач на [[Советска унгарска република|Советската унгарска република]] во 1919 година.
|-
|valign="top" align="right"|[[1982]] 
|[[Ингрид Бергман]] — шведска [[глумица]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1984]] 
|[[Цирил Боуда]] — чешки [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2004]] 
|[[Иван Лацковиќ]] — хрватски [[сликар]].
|-
|}