Витомил Зупан: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6.299 бајти ,  пред 3 години
Создадена страница со: {{Инфокутија за личност |име=Витомил Зупан |портрет=Vitomil Zupan.jpg |опис=фотографија од 1911...
(Создадена страница со: {{Инфокутија за личност |име=Витомил Зупан |портрет=Vitomil Zupan.jpg |опис=фотографија од 1911...)
(нема разлика)