Разлика помеѓу преработките на „Евангелие според Лука“

с
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Евангелие по Лука на Евангелие според Лука)
 
{{Нормативна контрола}}
{{DEFAULTSORTОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Лука}}
 
[[Категорија:Евангелие според Лука| ]]
[[Категорија:Книги од Новиот завет]]
[[Категорија:Чуда од Новиот завет]]
[[Категорија:Канонски евангелија]]
[[Категорија:Чуда од Новиот завет]]