Разлика помеѓу преработките на „ФК Банга“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
Ознака: Изворно уредување 2017
| nickname =
| founded = 1966
| ground = Централен стадион <br/>[[ГаргждайГаргждај]], [[Литванија]]
| capacity = 2.400
| chairman = Римантас Микалаускас<ref>[http://www.fkbanga.lt/kontaktai Kontaktai – FK Banga]</ref>
}}
 
'''ФК Банга''' ({{lang-lt|Futbolo klubas "Banga"}}) — [[Литванија|литвански]] [[Фудбал|фудбалски]] клуб од [[ГаргждайГаргждај]]. Моментално настапува во А лига на Литванија.
 
==Историја==