Наќе Чулев: Разлика помеѓу преработките

Додадени 308 бајти ,  пред 2 години
Во периодот од 2013-та до 2017-та година, Чулев бил директор на [[Агенција за разузнавање|Агенцијата за разузнавање]], а од 2017 до 2019 генерален помошник на директорот на [[Агенција за разузнавање|Агенцијата за разузнавање]]. Во минатото бил и советник во Агенцијата. Тој бил прв секретар во [[амбасада|амбасадата]] на [[Македонија]] во [[Анкара]], [[Турција]] од [[2003]] до [[2007]] година. Наќе Чулев по вокација е [[Криминалистика|дипломиран криминалист]] со [[Постдипломски студии|постипломски студии]] по мир и развој.
 
{{S-start}}
{{S-off}}
{{s-bef|before=[[Оливер Спасовски]]}}
{{s-ttl|title=Министер за внатрешни работи на Македонија|years=2020-во служба}}
{{s-aft|after=нема}}
{{S-end}}
 
{{МВР-министри}}
 
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Родени во 1973 година]]
[[Категорија:Македонски политичари]]