Наќе Чулев: Разлика помеѓу преработките

Додадени 62 бајти ,  пред 2 години
с
ставена Категорија:Родени во 1973 година користејќи го HotCat
(Сега е во ред.)
с (ставена Категорија:Родени во 1973 година користејќи го HotCat)
Наќе Чулев, е актуелен [[Министер за внатрешни работи на Македонија|министер за внатрешни работи]]. Тој работел во Директоратот за [[разузнавање]] на меѓународен [[тероризам]] и организиран [[криминал]] во Агенцијата за разузнавање и бил редовен професор на [[Министерство за надворешни работи на Македонија|Дипломатската академија на МНР]].
Во периодот од 2013-та до 2017-та година, Чулев бил директор на [[Агенција за разузнавање|Агенцијата за разузнавање]], а од 2017 до 2019 генерален помошник на директорот на [[Агенција за разузнавање|Агенцијата за разузнавање]]. Во минатото бил и советник во Агенцијата. Тој бил прв секретар во [[амбасада|амбасадата]] на [[Македонија]] во [[Анкара]], [[Турција]] од [[2003]] до [[2007]] година. Наќе Чулев по вокација е [[Криминалистика|дипломиран криминалист]] со [[Постдипломски студии|постипломски студии]] по мир и развој.
 
[[Категорија:Родени во 1973 година]]