Голема турска војна: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Замена на Image:Flag_of_Ottoman_Greece.svg со Image:Graeco-Ottoman_ensign.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: not a flag, and not of "Greece", Ottoman...)
Нема опис на уредувањето
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
* {{flagicon image|Graeco-Ottoman ensign.svg}} Грчки востаници
* {{flagicon image|Roman (Orthodox Christian) Merchant Flag 1453-1793.svg}} Бугарски востаници
Македонски востанци
|combatant2 = {{plainlist}}
* {{flag|Ottoman Empire|1453}}
Анонимен корисник