Разлика помеѓу преработките на „Добарце“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
 
== Инфраструктура ==
Патот кој води кон селото е асгалтиранасфалтиран. Тука со помош на општината Желино при воспоставување на браната се предизвикало штета на селото во самиот центар. Повеќето од селските сокаци се калдрмисани.
 
== Администрација и политика ==
316

уредувања