Разлика помеѓу преработките на „Пандемија на коронавирус во Македонија“

Додадена содржина
(Додадена содржина)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| излекувани = 1
| мртви = 0
| случаеви = 7076<ref>{{нмс|title=Нови три случаи на коронавирус во Македонија, сега бројката е 70|url=https://tv21.tv/mk/novi-tri-sluchai-na-koronavirus-vo-makedonija-sega-brojkata-e-70/|work=ТВ21|date=20 март 2020|accessdate=20 март 2020}}</ref>
| вебсајт = https://gdi-sk.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html
| Status Map =
138

уредувања