Разлика помеѓу преработките на „Боровичене“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
Ознака: Изворно уредување 2017
|website =
}}
'''КрналовоБоровичене''' ({{lang-bg|Боравѝчени}}) — [[село]] во [[Петричко]], [[Пиринска Македонија]], денес во општината [[Петрич (општина)|Петрич]] на [[Благоевград (област)|Благоевградската област]], југозападна Бугарија.
 
== Географиja и местоположба ==