Разлика помеѓу преработките на „Левица (политичка партија)“

нема опис на уредувањето
(обновување, дополнување)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|seats1_title=[[Собрание на Република Македонија|Собрание]]
|seats2={{Infobox political party/seats|0|80|hex=black}}
|seats2_title=[[Општини во Македонија]]}}]]
'''Левица''' e [[Македонија|македонска]] [[политичка партија]] со [[Левица (политика)|левичарска ориентација]]. Основните заложби ѝ се борбата за [[работнички права]] и [[социјална правда]], за демократизација на сите сфери на живеењето.
138

уредувања