Разлика помеѓу преработките на „Претседател на Македонија“

нема опис на уредувањето
(не е грешка во пишување, туку донесена одлука за именување и што значи поимот Македонија на нашата Википедија)
Ознака: Изворно уредување 2017
{{иднина}}
 
{{Инфокутија Политичка функција
|post = Претседател