Разлика помеѓу преработките на „Вграден систем“

Додадени 19 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(Создадено преведувајќи ја страницата „Embedded system“)
 
== Историја ==
 
== Наводи ==
[[Категорија:Сметачко инженерство]]
[[Категорија:Електротехника]]
13.296

уредувања