Разлика помеѓу преработките на „ФК Жалгирис“

Додадени 43 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
| founded = 1947
| ground = ЛФФ<br/>[[Вилнус]], [[Литванија]]
| capacity = 5.400067<ref>https://fkzalgiris.lt/stadionai/</ref>
| chairman = Вилма Венсловаjтене
| manager = Аляксей Бага
542

уредувања