Разлика помеѓу преработките на „Вилнус“

Додаден 71 бајт ,  пред 1 година
* [[ФК Жалгирис]]. Фудбалски клуб.
* [[ФК Ритерјај]]. Фудбалски клуб.
* [[Стадион ЛФФ]]. (Капацитет: 5.067)<ref>https://fkzalgiris.lt/stadionai/</ref>
 
== Образование ==
541

уредување