Разлика помеѓу преработките на „Мите Грозданов“

Одземени 18 бајти ,  пред 1 година
ситна поправка
(ситна поправка)
| 1973. || [[Смилевскиот конгрес (филм)|Смилевскиот конгрес]] ТВ филм || Никола Карев
|-
| 1975. || [[Волшебното самарче (телевизиска ТВ-серија)|Волшебното самарче]] ТВ серија || /
|-
| 1975. || [[Светецот од Слатина (телевизиска серија)|Светецот од Слатина]] ТВ филм || /