Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Одземени 29 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
| веб=
}}
 
'''Муртино''' — село во [[Општина Струмица]], во околината на градот [[Струмица]].
 
* [[ФК Младост (Муртино)|ФК Младост]]
* [[РК Муртино]]
 
== Иселеништво ==
 
== Поврзано ==