Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 78 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
 
== Иселеништво ==
Од Албанците покрај наведените иселеници во [[Тетово]], [[Гостивар]], [[Турција]] и некои полошки села. Иселени се и ''Таироски'' во селото Новак[[Новаќе]]. ''Калишт'' во селото [[Сенокос (Гостиварско)|Сенокос]]. ''Калиш'' во селото [[Радуша]].
 
== Наводи ==
2.657

уредувања