Разлика помеѓу преработките на „Романови“

Додадени 372 бајти ,  пред 1 година
дополнување
(дополнување)
== Семејно дрво ==
[[File:Romanov-monarques-dynastie-fr.jpg|center|thumb|700px|Семејното дрво на династијата Романови]]
 
==Романови како тема во уметноста и во популарната култура==
* „Големата кнегина“ - песна на полскиот поет [[Збигњев Херберт]].<ref>Zbignjev Herbert, ''Izabrane pesme''. Beograd: Treći trg – Čigoja štampa, стр. 277-278.</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Династија Романови]]