Поп-музика: Разлика помеѓу преработките

Додадени 293 бајти ,  пред 3 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Музички жанр
|име = Поп-музика
 
== Продуценти на македонска поп музика ==
 
* [[Александар Митевски (пејач) |Александар Митевски]]
* [[Валентино Скендеровски]]
* [[Кристијан Габровски]]
* [[Роберт Билбилов]]
 
==Поп-музиката како тема во уметноста==
* „Господинот Когито и попот“ - песна на полскиот поет [[Збигњев Херберт]].<ref>Zbignjev Herbert, ''Izabrane pesme''. Beograd: Treći trg – Čigoja štampa, стр. 122-124.</ref>
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Нормативна контрола}}