Разлика помеѓу преработките на „Јазик (орган)“

с
(дополнување)
 
==Јазикот како мотив во уметноста==
* „Јазик“ - песна во проза од истоимената збирка на полскиот поет [[Збигњев Херберт]].<ref>Zbignjev Herbert, ''Izabrane pesme''. Beograd: Treći trg – Čigoja štampa, стр. 30.</ref>
 
== Наводи ==