Разлика помеѓу преработките на „Сон“

Додадени 204 бајти ,  пред 5 месеци
* „Сон сонила Орданица“ - македонска народна песна.<ref>''Засекогаш со нас - 22 незаборавни песни/Forever with us - 23 unforgettable songs'', CD 071, Мистер компани, 2003.</ref>
* „Легнала Јана, Јанинка“ - македонска народна песна.<ref>[https://www.youtube.com/watch?v=LoNhZ1jmqCg YouTube, PETRANKA KOSTADINOVA - Legnala Jana, Janinka (пристапено на 5.11.2019)]</ref>
* „Море сон сонила царица Милица“ - македонската народна песна.<ref>ТЕА Модерна колеција, „Кон традицијата“.</ref>
 
===Сонот како тема во популарната музика===