Разлика помеѓу преработките на „Димитар Влахов“

Додадени 137 бајти ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
</gallery>
 
== ИзвориНаводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==
* [[:s:Говор на Димитар Влахов во парламентот на Отоманската Империја|Говор на Димитар Влахов во парламентот на Отоманската Империја]] на Викиизвор.
* [http://kalendar-jovanovski.blogspot.com/2017/01/blog-post_11.html Димитар Влахов, „Мемоари“ (извадок)]
* [http://macedonian.atspace.com/knigi/gv.htm Густав Влахов „Спомени за татко ми“, Скопје, 1966]; [http://documents-mk.blogspot.com/search/label/%D0%94%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%20%D0%92%D0%BB%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2 текст]
* [http://macedonia-history.blogspot.com/2006/10/blog-post_116172688518481250.html „Борбите на македонскиот народ за ослободување“, Виена, 1925, Библиотека "Балканска федерация", № 1 ], Димитар Влахов
5.936

уредувања