Разлика помеѓу преработките на „Паскал Митревски“

нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
* [http://kalendar-jovanovski.blogspot.com/2018/12/blog-post_12.html Паскал Митревски, Прилози за НОБ во Егејска Македонија и Граѓанската војна во Грција]
* [http://www.mn.mk/istorija/7123 Извештај на Паскал Митревски до Захаријадис], „Македонска нација“
* [http://www.utrinski.mk/?ItemID=E23D2313DBEB6B48ADCF2D04B65B71ED Сто години од раѓањето на Паскал Митревски]
5.936

уредувања