Разлика помеѓу преработките на „Иднината на истражување на вселената“

нема опис на уредувањето
 
{{Викификација}}
{{превод}}
 
'''Иднината на истражување на вселената''' вклучува и телескопско истражување и физичко истражување на просторот со роботско вселенско летало и човечко вселенско летање.