ФК Кораби: Разлика помеѓу преработките

Додаден 31 бајт ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| ground = Градски стадион Дебар|
| capacity = 5,000 |
|chairman = Хабиб Клобочишта|
|manager = Менсур Неџипи|
|league = [[Втора фудбалска лига на Македонија 2019/2020#Запад|Втора фудбалска лига на Македонија]] (Запад) |