Разлика помеѓу преработките на „Модул:MoMP“

Додаден 741 бајт ,  пред 1 месец
Создадена страница со: local p = {} function p.MoMP(frame) -- For calling from #invoke. local pframe = frame:getParent() local args = pframe.args return p._MoMP(args) end...
(Создадена страница со: local p = {} function p.MoMP(frame) -- For calling from #invoke. local pframe = frame:getParent() local args = pframe.args return p._MoMP(args) end...)
 
(нема разлика)