Разлика помеѓу преработките на „Мирче Ацев“

Додаден 251 бајт ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
== Надворешни врски ==
{{CommonsCat|Mirče Acev}}
* [https://kok.memoryoftheworld.org/Koce%20Solunski/Mirce%20Acev%20_%20zivotni%20put%20i%20revolucionarno%20delo%20(876)/Mirce%20Acev%20_%20zivotni%20put%20i%20revolucionarno%20-%20Koce%20Solunski.pdf Koce Solunski, “Mirče Acev: životni put i revolucionarno delo”], Gornji Milanovac, 1979. {{sr}}
* [http://www.f1.net.au/cybermacedonia/bmircea.html Биографија на Мирче Ацев] {{en}}
 
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Македонски народни херои]]
[[Категорија:Македонски комунисти]]
[[Категорија:Дејци на КПМ]]
[[Категорија:ЈугословенскиМакедонски партизаникомунисти]]
[[Категорија:НародниМакедонски херои на Југославијапартизани]]
[[Категорија:Народни херои на Југославија од Македонија]]
[[Категорија:Ореовец (Прилепско)]]
5.935

уредувања