Саратов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 67 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с (BOT: Zamenjena rasterska slika sa slikom u formatu SVG.)
сНема опис на уредувањето
== Демографија ==
[[Податотека:Свято-Троицкий собор (Саратов).jpg|мини|лево|Црквата „Св. Троица“]]
Според пописот од 2010 година во Саратов живееле 837,.900 жители. Повеќе од 90% од жителите во градот се [[Руси]]. Останатите се: Татари, Украинци, Ерменци, Казаци и други.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:ГрадовиСаратов| во Русија]]
[[Категорија:Градови во Саратовската област]]