Разлика помеѓу преработките на „Европска вселенска агенција“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
с (Бот Додава: ko:유럽우주국)
[[sl:Evropska vesoljska agencija]]
[[sq:Agjencia Hapësinore Evropiane]]
[[sr:Европска Свемирскасвемирска Агенцијаагенција]]
[[stq:Europäiske Ruumfoartorganisation]]
[[sv:Europeiska rymdorganisationen]]
6.013

уредувања