Разлика помеѓу преработките на „Едноотворни“

Додадени 19 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
| name = Едноотворни
| fossil_range = рана [[креда]] - денес
| image = EchidnaMonotreme - melbourne zoocollage.jpg
| image_width = 250п
| image_caption = [[КлунестРазни еж]]едноотворни животни
| regnum = [[Животни]]
| phylum = [[Хордови]]