Разлика помеѓу преработките на „Припечене“

Додадени 233 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
 
== Личности ==
 
; Родени
* Атанас Танчев, основач и тренер на ФК Локомотив.
* [[Динчо Вретенаров]] (? – 1924), македонски револуционер
* [[Штерју Влахов]] (1884 – 1924), македонски револуционер
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Населени места во Општина Петрич}}
 
[[Категорија:Општина Петрич]]
[[Категорија:Села во Пиринска Македонија]]