Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

Одбиена последната промена (од 37.25.84.245) и ја поврати преработката 3926543 на Ehrlich91
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
(Одбиена последната промена (од 37.25.84.245) и ја поврати преработката 3926543 на Ehrlich91)
'''²:''' Питермарицбург и [[Улунди]] биле два главни града на Натал од 1994 до 2004 година.
 
== Економија == picka ti mater bre
 
== Население, јазик и религија ==