Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена (од 92.53.50.163) и ја поврати преработката 3886395 на Buli)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
'''²:''' Питермарицбург и [[Улунди]] биле два главни града на Натал од 1994 до 2004 година.
 
== Економија == picka ti mater bre
 
== Население, јазик и религија ==
Анонимен корисник