Разлика помеѓу преработките на „Дебар“

Одземени 103 бајти ,  пред 6 месеци
Бришење на "Споменик_на_Скендербег_во_ценарот_на_Дебар.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fitindia поради: per [[:c:Common
(Бришење на "Споменик_на_Скендербег_во_ценарот_на_Дебар.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Fitindia поради: per [[:c:Common)
Податотека:View Debar Macedonia.jpg|Поглед на градот Дебар и Дебарското езеро од браната [[Шпилје]]
Податотека:Manastir-debar.jpg|Рајчичкиот манастир „Св. Ѓорѓи Победоносец“
Податотека:Споменик на Скендербег во ценарот на Дебар.jpg|alt=Споменик на Скендербег во центарот на Дебар|Споменик на [[Скендербег]] во центарот на Дебар
</gallery>
</center>