Разлика помеѓу преработките на „Јужноафриканска Република“

Одбиена последната промена (од 92.53.50.163) и ја поврати преработката 3886395 на Buli
(Одбиена последната промена (од 92.53.50.163) и ја поврати преработката 3886395 на Buli)
 
== Географија и клима ==
ЈАР има многу езера реки и се друго
 
== Политички систем ==