Разлика помеѓу преработките на „Боровичене“

Додадени 158 бајти ,  пред 5 месеци
нема опис на уредувањето
|website =
}}
'''БоровиченеКрналово''' или '''Боровичени'''({{lang-bg|Боравѝчени}})[[село]] коево се[[Петричко]], наоѓа[[Пиринска Македонија]], денес во општината [[ОпштинаПетрич (општина)|Петрич]], на [[БлагоевградскаБлагоевград (област)|Благоевградската област]], [[југозападна Бугарија]].
 
== Географиja и местоположба ==