Разлика помеѓу преработките на „Боровичене“

Одземен 301 бајт ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија НаселеноМесто местово Бугарија
| name = Боровичене
|name_local native_name = =
|image_skyline =
| native_name_lang = <!-- ISO 639-2 code e.g. "fr" for French. If more than one, use {{lang}} instead -->
|caption_skyline =
| settlement_type =
| image_skyline city_flag =
| image_alt city_seal =
| image_captionnickname =
|image_map image_flag = ={{ПолКарта
| pushpin_map = Пиринска Македонија
| flag_alt =
| image_seal ширина =
| опис = <center>Местоположба на Боровичене во [[Општина Петрич]] и [[Благоевград (област)|Благоевградската област]]</center>
| seal_alt =
| image_shield релјефна =
| shield_alt натпис = Боровичене
| nickname натпис_гол =
| motto положба =
| image_mapпозадина = =
| map_alt бележник =
| бележник_гол =
| map_caption = Местоположба на Боровичене во [[Пиринска Македонија]]
| settlement_type врска =
| pushpin_map = Пиринска Македонија
| ГШ_степ = 41| ГШ_мин = 25| ГШ_прав = N
| pushpin_label_position =
| pushpin_map_altГД_степ = 23| ГД_мин = 1| ГД_прав = E
}}
| pushpin_map_caption =
| map_caption = Местоположба на Боровичене во [[Пиринска Македонија]]областа
| latd = 41 |latm = 25|lats = |latNS =
|lat_deg longd = 23 |longm =1 |longs = |longEW = 41
|lat_min coor_pinpoint = 25
|lon_deg coordinates_type = 23
|lon_min = 1
| coordinates_display = inline,title
|elevation_min =
| coordinates_footnotes =
|elevation = 388
| subdivision_type = [[Список на држави во светот|Држава]]
|elevation_max =
| subdivision_name = [[Бугарија]]
|periph =
| subdivision_type1 = [[Области во Бугарија|Област]]
|periphunit subdivision_name1 = [[Благоевград (област)|БлагоевградБлагоевградска област]]
|prefec =
| subdivision_type2 = [[Општини во Бугарија|Општина]]
| subdivision_name2municipality = [[Општина Петрич|Петрич]]
| area_total_km2municunit = 622Петрич
| elevation_m established_c = 388
| population_total established_m = 58
|districts population_as_of = 2015
| flag_alt mayor =
| population_density_km2 = auto
|party population_demonym =
|since population_note =
|population_as_of = 2015
| timezone1 = [[Источно европско време|EET]]
| utc_offset1 population = 58
| seal_alt area = 622
| timezone1_DST = [[Источно европско летно време|EEST]]
| utc_offset1_DST population_metro =
|area_metro postal_code_type =
|population_urban =
| postal_code = 2884
| area_code_type area_urban =
|population_village =
| area_code = 074204
| iso_code area_village =
|pop_municipality =
| website = <!-- {{URL|example.com}} -->
|area_municipality =
| footnotes =
|pop_municunit =
|area_municunit =
|pop_community =
|area_community =
| postal_code = 2884
| area_code = 074204
|licence =
|website =
}}
 
'''Боровичене''' или '''Боровичени''' — село кое се наоѓа во [[Општина Петрич]], [[Благоевградска област]], [[Бугарија]].