Разлика помеѓу преработките на „Ингушетија“

Нема измена во големината ,  пред 11 месец
svg
с
(svg)
|----- bgcolor="#FFFFFF"
|}
[[Image:Ingush03.pngsvg|thumb|180px|right]]
'''Ингушетија''' ([[Руски јазик|рус.]] Республика Ингушетия), [[Ингушки јазик|ингушки]] (ГӀалгӀай Мохк) е автономна република во составот на [[Русија|Руската Федерација]].
 
3

уредувања