Разлика помеѓу преработките на „Боровичене“

Додадени 1.922 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија заНаселено село во Пиринска Македонија|место
| name име= Боровичене
| слика мапа=
| native_name =
| име=Боровичене
| native_name_lang = <!-- ISO 639-2 code e.g. "fr" for French. If more than one, use {{lang}} instead -->
| општина=[[Општина Петрич]]
| settlement_type =
| популација=
| image_skyline =
| поштенски број=
| image_alt =
| надморска височина=
| image_caption =
| географска широчина=
| image_flag =
| географска должина=
| flag_alt =
| веб=
| image_seal =
| seal_alt =
| image_shield =
| shield_alt =
| nickname =
| motto =
| image_map =
| map_alt =
| map_caption = Местоположба на Боровичене во [[Пиринска Македонија]]
| pushpin_map = Пиринска Македонија
| pushpin_label_position =
| pushpin_map_alt =
| pushpin_map_caption =
| latd = 41 |latm = 25|lats = |latNS =
| longd = 23 |longm =1 |longs = |longEW =
| coor_pinpoint =
| coordinates_type =
| coordinates_display = inline,title
| coordinates_footnotes =
| subdivision_type = [[Список на држави во светот|Држава]]
| subdivision_name = [[Бугарија]]
| subdivision_type1 = [[Области во Бугарија|Област]]
| subdivision_name1 = [[Благоевград (област)|Благоевград]]
| subdivision_type2 = [[Општини во Бугарија|Општина]]
| subdivision_name2 општина= [[Општина Петрич|Петрич]]
| area_total_km2 = 622
| elevation_m = 388
| population_total = 58
| population_as_of = 2015
| population_density_km2 = auto
| population_demonym =
| population_note =
| timezone1 = [[Источно европско време|EET]]
| utc_offset1 =
| timezone1_DST = [[Источно европско летно време|EEST]]
| utc_offset1_DST =
| postal_code_type =
| postal_code = 2884
| area_code_type =
| area_code = 074204
| iso_code =
| website = <!-- {{URL|example.com}} -->
| footnotes =
}}
 
'''Боровичене''' или '''Боровичени''' — село кое се наоѓа во [[Општина Петрич]], [[Благоевградска област]], [[Бугарија]].