Разлика помеѓу преработките на „Боровичене“

Додадени 8 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
== Редовни настани ==
Редовно на христијанскиот празник Илинден луѓето од село Боровичене одржуваат годишни празници во текот на три дена.
 
== Личности ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.bulgariaphotos.net/?pit=78&pt=332&it=823 Слики од селото]
 
{{Населено место-Бугарија-никулец}}
{{Населени места во Општина Петрич}}
 
[[Категорија:Општина Петрич]]
[[Категорија:Села во Пиринска Македонија]]