Разлика помеѓу преработките на „Историја на Пиринска Македонија (1913 - 2005)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
 
* '''2004'''
Со исклучок на традициониот собир кај Рожен (дозволен само за 2 часа), другите пројави на организираните Македонци се забранети. ОМО Илинден ја тужи Бугарија во Стразбур. [http://www.bghelsinki.org/index.php?module=resources&lg=bg&id=265]
 
* '''2005'''
3.669

уредувања