Разлика помеѓу преработките на „Франсиско Гоја“

Додадени 55 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
(→‎Значење и влијание: дополнување)
с
[[Категорија:Шпански гравери]]
[[Категорија:Романтистички сликари]]
[[Категорија:Дворски сликари]]
[[Категорија:Арагонци]]
[[Категорија:Родени во 1746 година]]