Разлика помеѓу преработките на „КК Тетекс“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
| бои = сина и бела<br />{{color box|blue}} {{color box|white}}
| претседател = Славчо Марковски
| тренер = СлавчоДимитрије МарковскиВучески
| титули =
| лига = [[Втора македонска кошаркарска лига|Втора Лига Мажи]]