Кодот на Да Винчи: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Damco7 (разговор | придонеси)
Нема опис на уредувањето
Ред 4:
| Name = Кодот на Да Винчи
| title_orig = The Da Vinci Code
| Image = [[Податотека:Kodot na daDa vinciVinci Tri (2004).jpg]]
]] [[Податотека:Кодот на Да Винчи (Култура) (2017).jpg
]]
| caption = Македонска корица
| Author = [[Ден Браун]]
Ред 14 ⟶ 16:
| series =
| genre = [[трилер]], [[крими]], [[фикција]], [[мистерија]]
| publisher = [[Податотека:Flag of the United States.svg|22px]] [[Doubleday]]<br />[[Податотека:Flag of Macedonia.svg|22п]] [[Кафе-книжара Три (издавачка куќа)]]<br />[[Податотека:Flag of Macedonia.svg|22п]] [[Култура (издавачка куќа)]]
| release_date = [[Податотека:Flag of the United States.svg|22px]] [[18 март]] [[2003]]<br />[[Податотека:Flag of Macedonia.svg|22п]] [[20042009]] [[-]] [[Три (издавачка куќа)]]<br />[[Податотека:Flag of Macedonia.svg|22п]] [[2017]] [[-]] [[Култура (издавачка куќа)]]
| pages = [[Податотека:Flag of Macedonia.svg|22п]] 474[[492]] [[-]] [[Три (издавачка куќа)]]<br />[[Податотека:Flag of Macedonia.svg|22п]] [[321]] [[-]] [[Култура (издавачка куќа)]]
| glavni_likovi = Роберт Ленгдон
| isbn =
21

уредување