Разлика помеѓу преработките на „Папа Инокентиј XI“

нема опис на уредувањето
 
{{Инфокутија за папа |
English name = Innocentius XI |
image = [[Податотека:ClementJacob XFerdinand Voet - Portrait of Innocenzo XI Odescalchi (cropped).jpgjpeg|180п]]|
birth_name = Бенедето Одескалки |
term_start = [[21 септември]] [[1676]]|
2

уредувања