Разлика помеѓу преработките на „.pk“

Одземен 31 бајт ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од 101.50.119.119) и ја поврати преработката 3905191 на Ehrlich91
(Одбиена последната промена (од 101.50.119.119) и ја поврати преработката 3905191 на Ehrlich91)
* [http://www.pknic.net.pk PKNIC Official Website]
* [http://www.nextgen.pk .pk Domain Registration]
* [https://hosterpakdedipak.com/pk-domain-registration-pknic/ Get .PK Domain name]
* [http://www.domain.pk Register .pk Domain]
* [http://www.iana.org/root-whois/pk.htm IANA .pk whois information]